We współpracy ze specjalistami: anglistami, metodykami, informatykami i osobami z niepełnosprawnością wzroku, stworzyliśmy strefę dostępnego e-learningu, czyli platformę umożliwiającą łatwy dostęp do aktualnych i gotowych materiałów do prowadzenia lekcji z języka angielskiego online i samodzielnej nauki.

Na stronie www.kursy.strefai.org.pl zamieściliśmy 3 autorskie kursy na poziomach A2, B1 i B2, a także 30 lekcji gramatycznych i leksykalnych. Strefa dostępnego e-learningu to miejsce, gdzie nauka staje się łatwiejsza i bardziej dostępna dla wszystkich. Nasza platforma oferuje unikalne kursy online, które umożliwiają wygodną naukę w dowolnym miejscu i czasie. Niezależnie od posiadanych umiejętności czy preferowanej metody nauki, nasze interaktywne lekcje i praktyczne zadania pomogą każdemu osiągnąć edukacyjne cele. 

W ramach projektu ,,Promocja dostępnego e-learningu’’ stworzyliśmy filmy promujące naukę z naszą bazą oraz filmy instruktażowe pomocne przy korzystaniu z niej, przydatne zwłaszcza dla osób niewidomych. Na podstronie platforma.strefai.org.pl/poradniki zamieściliśmy w sumie 15 filmów instruktażowych, objaśniających krok po kroku korzystanie z bazy. Filmy skierowane są zarówno do osób widzących (7 filmów), jak i uczniów niewidomych, posługujących się czytnikiem ekranu (8 filmów). Tematy filmów to między innymi logowanie, rejestracja na stronie, wybór kursu, zapisywanie postępów. Dzięki temu użytkownik naszej strefy dostępnego e-learningu nie jest pozostawiony samemu sobie, ale otrzymuje obszerne instrukcje. Na tej samej stronie dostępna jest również instrukcja korzystania z platformy w formie pliku PDF.

Oprócz filmów instruktażowych, we współpracy z lektorami, uczestnikami naszego wcześniejszego projektu ,,Lektorzy Sprawni Online’’ nagraliśmy dwa filmy promocyjne. Natalia i Krzysztof, nasi lektorzy języka angielskiego, opowiadają i pokazują, jak wygląda ich praca z wykorzystaniem strefy dostępnego e-learningu.

Kolejnym elementem promocji była płatna reklama na Facebooku (na profilu Fundacji Strefa Innowacji oraz profilu Strefy Dostępnego E-learningu. Stworzyliśmy hasła i grafiki reklamowe skierowane do potencjalnych zainteresowanych: nauczycieli i lektorów języka angielskiego, osób uczących się języka i poszukujących pracy, a także programistów, informatyków, osób zainteresowanych nowymi technologiami.

W trakcie projektu nawiązaliśmy współpracę z Akademią Ekonomiczno- Humanistyczną z Warszawy w zakresie nauczania języka angielskiego. Prowadzimy lektorat z języka angielskiego dla studentów Uczelni oraz uczestniczymy w adaptacji dokumentów do potrzeb studentów z niepełnosprawnością wzroku. Podczas prowadzonych przez nas zajęć korzystamy z naszej dostępnej bazy materiałów dydaktycznych. Dostępne dokumenty natomiast pozwolą studentom na samodzielne wypełnianie wniosków, zapoznawanie się z treściami regulaminów i innych materiałów edukacyjnych. To ważny krok w kierunku budowania włączającej edukacji, w której każdy student, niezależnie od swoich potrzeb, ma szansę na sukces.

Zapraszamy do naszej strefy dostępnego e-learningu i wspólnej nauki!
Strona główna „Strefa dostępnego e-learningu” (strefai.org.pl)

Bezpośredni link do platformy e-learningowej www.kursy.strefai.org.pl

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG.